Mevhibe - Çankaya'nın Hanımefendisi

Bugün Mevhibe, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini anlatırken, kurucularına saldıranların iftiralarını da temelinden sarsıyor. Ortaya, soluk soluğa okunan bir Cumhuriyet tarihi klasiği çıkıyor.

Responsive image
YAZAR
Gülsün Bilgehan
DOSYA BOYUTU
4,18 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9789752205383

PDF formatında Mevhibe - Çankaya'nın Hanımefendisi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Mevhibe - Çankaya'nın Hanımefendisi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Küllerinden doğarak Kurtuluş destanını yazan Türk milleti, Cumhuriyet'le, devrimlerle ve demokrasiyle tanışıyor… Muhafazakâr bir Osmanlı kızı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı'nın ve ikinci Cumhurbaşkanı'nın eşi oluyor…Mevhibe, Lozan'dan Cumhuriyet'e, devrimlerden demokrasiye, oradan ilk demokratik muhalefete uzanan yola hep birinci elden tanıklık ediyor. Tanıklık etmekle kalmıyor, kimi zaman hayat arkadaşı İsmet İnönü'ye verdiği güç ve destekle, yakın tarihimizin şekillenmesine katkıda bulunuyor.Mevhibe İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan, 20 yıl önce, bir vatanın ve bir kadının iç içe giren öyküsünü kaleme aldı. Hem Cumhuriyet'i, hem 60 yıllık bir aşkı yazdı. Bugün Mevhibe, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini anlatırken, kurucularına saldıranların iftiralarını da temelinden sarsıyor. Ortaya, soluk soluğa okunan bir Cumhuriyet tarihi klasiği çıkıyor.Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme ve aslında bugünlere ışık tutuyor. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 576Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Bilgi Yayınevi 


Mevhibe-2 Çankaya'nın Hanımefendisi - Türkiye'nin en uygun fiyatlı Kitap sitesinden şimdi al. Mevhibe-2 Çankaya'nın Hanımefendisi Hakkında Yorumlar. Benzer Ürünler.